Bohoslužby se od neděle 17. 5. za dodržení hygienických pravidel již opět konají! Další sborové aktivity (s výjimkou biblických hodin pro dospělé) začínají probíhat již od pondělí 11. 5. Prozatím nebyl určen náhradní termín sborového shomáždění.

Bohoslužby Velikonoční svátky doma

Vydáno dne 7.4.2020

David Šorm připravil malé domácí (večerní) pobožnosti (nešpory) pro nadcházející Velikonoční čas. Níže přiložený najdete dopis, kde je vše potřebné, včetně obrázku, který můžete vytisknout dětem, zezadu podlepit nožičkou a postavit na stůl jako dekoraci k Velkému pátku.

Další přílohou je Pašijní čtení, které můžete využít na Zelený čtvrtek. Na webu naší církve najít i pašije nahrané.

Na Bílou sobotu večer se můžeme ekumenicky připojit k výzvě českých a moravských biskupů a zapálit v oknech svíčku na zpřítomnění světla, které do našich životu přináší právě vzkříšený Kristus.

Bohoslužby na neděli vzkřišení můžeme poslouchat v rádiu, sledovat v televizi či přes internetK bohoslužbám na Velikonoční neděli patří sbírka Hlavní dar lásky Jeronýmovy jednoty. O tom jak pokračovat v obětavosti pro církev a sbor se dočtete také v dopise o pobožnostech.

velikonocni_poboznosti_20.doc344 KB
prazdny_hrob_obrazek.jpg625.14 KB
pasijni_cteni_20.doc120 KB

"Dané slovo platí víc než slonovina."
(africké přísloví)

Velice dobré stránky a velice dobré pořady na vlnách Českého Rozhlasu

přečetl dětem farář David Šorm. Zvukovou nahrávku si můžete stáhnout na tomto odkazu.