Farářův notes Úvodní zamyšlení k dětskému divadlu "Andělské opakování"

Vydáno dne 29.12.2011

Už se vám někdy stalo, že by vás nebavilo chodit do kostela na bohoslužby? Modlit se, ztráta času, poslouchat kázání. A co si takhle vyrazit na kolo, výstavu, nebo do přírody? Také někdy při písni, která má více jak 5 slok si povzdechnete, nebo obracíte oči v sloup?

Farářův notes Desatero svobody

Vydáno dne 1.12.2009
podnětný článek makroekonoma z týdeníku Euro

Farářův notes O hřbitovech a pravdě v Bourgesově světě

Vydáno dne 1.11.2009

Obrazek_21_0020.JPG Staré toleranční moditebny, ke kterým naše hornokrupská patří, mají svůj nezaměnitelný půvab a skromnou, nevtíravou krásu. Podobají se lidem, kteří je vlastníma rukama stavěli: jsou chudé, skromné, střízlivé. Ke zvláštní a tajemné atmosféře těchto "kostelíků" neodmyslitelně patří i hřbitovy, které je obklopují.

Farářův notes Děti mohly vidět i Brkoslava severního

Vydáno dne 19.1.2009

Obrazek_80_0011.JPG

Horní Krupá - Výprava byla zhruba v polovině plánované trasy, když její vedoucí, doktorand brněnské zemědělské a lesnické univerzity Zdeněk Krédl, zpozorněl. Výmluvným gestem ruky zastavil a ztišil zhruba dvacítku dětí a několik dospělých, vzal si dalekohled a zadíval se do nedalekého křovinatého remízku v polích nedaleko Horní Krupé.

Farářův notes „Podobám se pelikánu v poušti“, Palachova oběť

Vydáno dne 16.1.2009
Obrazek_75_0005.jpg

článek o Janu Palachovi z pohledu, jaký možná neznáme

Farářův notes Dokud je Hamas u moci, není možný pokrok

Vydáno dne 10.1.2009

Obrazek_81_0002.jpg

článek íránského novináře Amira Taheri, který vnáší trochu světla do pro většinu lidí nesrozumitelného konfliktu

Farářův notes Dopis do Filadelfie

Vydáno dne 9.12.2008
Na motivy dopisů sedmi církvím z knihy Zjevení

Farářův notes Jemnota sesterská aneb Labyrint eko-světa

Vydáno dne 16.10.2008

Obrazek_54_0001.jpg

moderní variace na Komenského Labyrint světa a ráj srdce, článek byl uveřejněný v časopise Sedmá generace

Farářův notes Dva americké sny

Vydáno dne 16.10.2008
Obrazek_52_0002.jpg článek Erazima Koháka, s jehož politickým názorem ve všem souhlasit nemusíme, nicméně můžeme ocenit jeho vhled i nadhled ve vztahu k událostem za velikou louží (Právo, 9.10.2008)

Farářův notes Rodinné stříbro

Vydáno dne 26.9.2008
Obrazek_49_0036.JPG

úvodní ztišení našeho faráře  při seniorátním setkání generací v Horní Krupé 21.září

"Bez bolesti duše a hlubokého smutku zůstal by Bůh skryt; bez nich bychom jeho existenci ani netušili; lidstvo by pak upadlo, jak to vidíme dnes, a modlilo by se samo k sobě."
(Moreau)

nakladatelství jednoho lékaře, vysokoškolského učitele, evangelického kazatele, cestovatele, spisovatele, v jedné osobě

proběhne v hornokrupském kostele 4.adventní neděli, tj. 22.12.2019.

27.11.2019 na téma Bible a/nebo Darwin