Bohoslužby jsou od neděle 15. 3. z rozhodnutí staršovstva sboru s přihlédnutím k omezení setkávání většího počtu osob dočasně zrušeny v Horní Krupé i v Havlíčkově Brodě až do odvolání. Pozastaveny jsou i všechna sborová shromáždění v týdnu vyjma kurzu Objevování křesťanství. Sborové shromáždění je prozatím odloženo na neurčito.

Informace Adventní koncert Limbory

Vydáno dne 27.11.2014

Se uskuteční v sobotu 6.12. v našem krupském kostele od 16.00. Zpívat bude pěvecký soubor Limbora z Havlíčkova Brodu. Rozhodli jsme se finančně podpořit Konto Bariéry Nadace Charty 77 výtěžkem z dobrovolného vstupného. Konto Bariéry mnoho let vynikajícím způsobem pracuje ve prospěch hendikepovaných lidí v oblasti odstraňování bariér, ať již společenských (pracovní uplatnění, vzdělání) či stavebních (bezbariérové úpravy, vstupy, výtahy apod.).

Limbora bude vystupovat v počtu 17 lidí. Program bude obsahovat 1. klasické skladby duchovní hudby (textově slučitelné s vánočním časem), 2. staročeské adventní a vánoční zpěvy (z katolických i bratrských kancionálů), 3. vánoční písně z cizích zemí a 4. spirituály s obecnou nebo vánoční tematikou.

Jste srdečně zváni. Svou účastí podpoříte dobrou věc.

"Lidé dnes často hledají víru jako vnější cestu ke spáse. Berou ji jako něco, co se musí naučit a tím pádem okoukat od druhých. Obracejí se k vnější praxi. Víra je ale něco, co musí vyplynout z našeho nitra. Co musíme najít v sobě. Jinak to bude jen prázdný postoj, dovednost a povinnost."
(Josef Skorkovský)

Velice dobré stránky a velice dobré pořady na vlnách Českého Rozhlasu