Informace K úmrtí prezidenta Václava Havla

Vydáno dne 21.12.2011

Cítíme bolest, vnímáme ztrátu nad úmrtím Václava Havla. Bolest, že odešel člověk,který byl blízký i našemu myšlení, i když se nikdy k žádné křesťanské církvi oficiálně nepřihlásil. Jeho postoje i promluvy v mnohém souzněly s evangeliem. Václav Havel respektoval toho, který je nad námi. Věřil, že lidský život bude hodnocen najeho konci, věděl, že žije pod zorným úhlem věčnosti. To mu dodávalo sílu k zápasu o pravdu a lásku.
Jsme Pánu Bohu vděčni za jeho život. A přesto jeho úmrtí vnímáme jako ztrátu pro sebe i pro společnost, v níž žijeme. Cítíme, že odchodem Václava Havla z naší časnosti byly oslabeny síly, které v naší společnosti i v tomto světě zápasí o spravedlnost,odpovědnost k bližnímu, pravdu a mají starost o potřebné a utlačované.
Uvědomujeme si, že musíme na mnohé z jeho důrazů navazovat, a proto prosíme Boha za to, aby i skrze nás vnášel tyto hodnoty do našeho života, církve i společnosti.

Synodní rada Českobratrské církve evangelické

"Mít v rukou svůj život znamená objevit ve své dlani Boží požehnání. Pane dej, ať mi neproteče skrz prsty"
(D. Šorm)

Občanské sdružení starající se o mentálně, tělesně a sociálně slabé lidi... podporujte postižené

Srdečně zveme na bohoslužby, které v neděli 24.6. se budou konat na farní zahradě v H. Krupé (za nepříznivého počasí v kostele). Kázání bude i pro děti na příběh Ježíšova nanebevstoupení. Následně si na zahradě (ve stodole v krbu) upečeme k obědu něco dobréhého. Bohoslužby se v H. Brodě budou konat jako obvykle.

bude v neděli 10.6. při bohoslužbách v H. Krupé

i s kázáním pro děti proběhnou 3.6. v H. Brodě i H. Krupé. Budeme se zamýšlet nad příběhem o Zacheovi (Lukáš 19,1)

Věrku a Jakuba Širokých, ale též jejich čerstvě narozeného synka Daniele.