Informace Pomoc pro Haiti

Vydáno dne 17.1.2010

Obrazek000201.jpg

Při dnešních bohoslužbách jsme se v modlitbách i finančně připojili k solidaritě s lidmi postiženými zemětřesením na Haiti. Finanční pomoc můžete posílat organizacím, ke kterým máte důvěru. Níže si můžete přečíst dopis od synodní rady naší církve.

Všem farním sborům a kazatelským stanicím Českobratrské církve evangelické

V Praze dne 15. ledna 2010

DOBROVOLNÁ SBÍRKA NA POMOC HAITI

Milé sestry a milí bratři, přírodní katastrofy zasahují do života našich bližních. Dopad zemětřesení na Haiti  dosahuje hranic našeho chápání a představivosti. V takových mezních situacích je důležitá rychlá podpora postižených od co nejširšího společenství, do které se mohou zapojit i členové Českobratrské církve evangelické. Věříme, že se v hojné míře připojíte k těm, kteří prokazují milosrdenství.

Synodní rada jednala dne 14.1. o situaci na Haiti a rozhodla se poskytnout okamžitou pomoc ve výši 150 000 Kč z fondu sociální a charitativní pomoci. Fond je určen pro rychlé poskytování finančních příspěvků trpícím v kritických situacích. Sbírka doplňující tento fond proběhla v minulém roce na neděli díkčinění a vynesla 545 089 Kč.

Poskytnutí daru na Haiti jsme konzultovali se švýcarskou církevní humanitární organizací HEKS, se kterou má ČCE uzavřenou partnerskou smlouvu,  a jejímž prostřednictvím realizuje většinu zahraniční humanitární pomoci. HEKS má právě na Haiti rozvinutou dlouhodobou charitativní činnost, takže námi poskytnutá pomoc bude využita efektivně s maximálním užitkem pro trpící.

Staršovstvům i jednotlivcům dáváme k úvaze, zda se k uvedené pomoci připojíte svými dary. Pokud se rozhodnete vykonat zvláštní sbírku ve sboru nebo přečtením této výzvy povzbudíte jednotlivce k osobnímu daru, budeme Vám vděčni. Výsledek sbírky převeďte, prosíme, na účet synodní rady, který je uveden na konci tohoto textu.

O dalším postupu našeho jednání a výsledku sbírky  Vás budeme informovat. Děkujeme Vám za porozumění a Vaši obětavost a pěkně Vás zdravíme
        Lia Valková                                                                         Joel Ruml
   synodní kurátorka                                                                 synodní senior

Číslo účtu: 478 496 703 / 0300, variabilní symbol: 911701xxxx (xxxx = evidenční číslo sboru)

»

"Krása je potřebná na svatbu, láska na každý den."
(finské přísl.)

Křesťanská rozhlasová stanice... "rádio, které nemyslí za vás"

se konají v H. Brodě i v H. Krupé pravidelně. Kázání od br. faráře Šorma zazní vždy na biblické příběhy, které se odehrávají na pozadí sucha. Tématická řada se jmenuje: "Když je v Bibli sucho". Čeká nás zajímavý pohled na situace, které spíše sledujeme s obavami a úzkostí.

Věrku a Jakuba Širokých, ale též jejich čerstvě narozeného synka Daniele.

v termínu 16.-18.6. rodiny s dětmi i bez nich. Kdo by se rád připojil, nechť se přihlásí!