Mládež Hurá na klouzačku

Vydáno dne 27.10.2008
Obrazek_49_0070.JPG

Hugova trefná biblická úvaha na mládeži

Píseň Svítá 90 Haleluja zpívej

Hurá na klouzačku

„Pamatuj na stvořitele svého ve dnech mladosti své“ stojí vytesáno na kruchtě v hornokrupském kostele. Žijeme ale podle tohoto kazatelova doporučení? Troufnu si říct, že většina z nás mizerných lidí ne. Kdyby se všichni snažili pamatovat na Stvořitele alespoň jednou týdně, třeba by se v neděli prohýbala již zmiňovaná kruchta minimálně jako stoly ve Švédsku. Dost možná by i praskala ve švech, respektive v nosných trámech. Statik by pak kostel uzavřel a my bychom se mohli jít místo kostela klouzat... třeba na draka k faře. Což by vlastně nebylo vůbec špatné, ale nakonec možná přeci jen „na draka“.

Jo, jenže nepamatujeme. Spíme, cestujeme, pracujeme, chatujeme, ale tam, kde se pamatuje na Stvořitele, nezajdeme. Boha máme většinou za Security službu, která musí běhat, kam se my pohnem a nenechá ve štychu. Nebo ho máme jako výhodně uzavřenou nebeskou životní pojistku. Ale dá se život takhle pojistit? Nejsem pojišťovací agent, ale obávám se, že ne. Ostatně taková služba by musela být „sakra“ drahá a ruku na srdce (nebo do peněženky) kdo z nás by byl schopný takovou „milionovou“ pojistku splácet? Lepší je využít služeb Pána jen dočasně, jako krizový štáb, který po opadnutí vody zase rozpustíme. Často si necháváme Pána Boha jako zadní vrátka. Jako rezatá zadní vrátka zarostlá kdesi v kopřivách. To také není špatné, otázka však je, zda už nám ty panty nezrezly. Půjdou v nouzi otevřít?

Kazatel ve své stejnojmenné knize řekl: „Pamatuj na stvořitele svého, ve dnech mladosti své.“ No jo, ale co ve stáří? To už je pozdě? Je a není. Přijde skleróza a nepamatujete si nic a těžko se zaběhnuté věci mění. Většinou však není nikdy pozdě, ani s tou sklerózou ne. Určitě je ale lepší začít Pána navštěvovat hned, než to odkládat a pak zjistit, že vrátka nejdou otevřít. Amen

Modlitba: Pane prosíme tě za to co nás trápí, za to co trápí naše blízké, dej ať na tebe pamatujeme nejen, když jsme na holičkách. Amen

Píseň Svítá 86 Chvála

"Chvalte Hospodina, neboť je dobrý, rozsvítil den a dal naději novému životu."
(Anastáz Opasek)

Křesťanská rozhlasová stanice... "rádio, které nemyslí za vás"

v neděli 30.9. ani HB ani v HK, hodně lidí ze sboru pojede na celocírkevní oslavy do Pardubic. Opět se sejdeme v neděli 7.10., budou rodinné bohoslužby také se křterm v HK.

evangelických sborů pod hlavičkou ČCE budeme společně slavit 28.-30.9. v Pardubicích. Program a další informace naleznete zde: https://www.100letcce.cz/