ČCE Horní Krupá

Českobratrská Církev
Evangelická
Horní Krupá a Havlíčkův Brod

ČCE Horní Krupá
Domů Kniha hostů Přímluvy Fotogalerie Ke stažení Kontakty

Mládež Hurá na klouzačku

Vydáno dne 27.10.2008
Obrazek_49_0070.JPG

 

Hugova trefná biblická úvaha na mládeži

Píseň Svítá 90 Haleluja zpívej

Hurá na klouzačku

„Pamatuj na stvořitele svého ve dnech mladosti své“ stojí vytesáno na kruchtě v hornokrupském kostele. Žijeme ale podle tohoto kazatelova doporučení? Troufnu si říct, že většina z nás mizerných lidí ne. Kdyby se všichni snažili pamatovat na Stvořitele alespoň jednou týdně, třeba by se v neděli prohýbala již zmiňovaná kruchta minimálně jako stoly ve Švédsku. Dost možná by i praskala ve švech, respektive v nosných trámech. Statik by pak kostel uzavřel a my bychom se mohli jít místo kostela klouzat... třeba na draka k faře. Což by vlastně nebylo vůbec špatné, ale nakonec možná přeci jen „na draka“.

Jo, jenže nepamatujeme. Spíme, cestujeme, pracujeme, chatujeme, ale tam, kde se pamatuje na Stvořitele, nezajdeme. Boha máme většinou za Security službu, která musí běhat, kam se my pohnem a nenechá ve štychu. Nebo ho máme jako výhodně uzavřenou nebeskou životní pojistku. Ale dá se život takhle pojistit? Nejsem pojišťovací agent, ale obávám se, že ne. Ostatně taková služba by musela být „sakra“ drahá a ruku na srdce (nebo do peněženky) kdo z nás by byl schopný takovou „milionovou“ pojistku splácet? Lepší je využít služeb Pána jen dočasně, jako krizový štáb, který po opadnutí vody zase rozpustíme. Často si necháváme Pána Boha jako zadní vrátka. Jako rezatá zadní vrátka zarostlá kdesi v kopřivách. To také není špatné, otázka však je, zda už nám ty panty nezrezly. Půjdou v nouzi otevřít?

Kazatel ve své stejnojmenné knize řekl: „Pamatuj na stvořitele svého, ve dnech mladosti své.“ No jo, ale co ve stáří? To už je pozdě? Je a není. Přijde skleróza a nepamatujete si nic a těžko se zaběhnuté věci mění. Většinou však není nikdy pozdě, ani s tou sklerózou ne. Určitě je ale lepší začít Pána navštěvovat hned, než to odkládat a pak zjistit, že vrátka nejdou otevřít. Amen

Modlitba: Pane prosíme tě za to co nás trápí, za to co trápí naše blízké, dej ať na tebe pamatujeme nejen, když jsme na holičkách. Amen

Píseň Svítá 86 Chvála


 
Kalendář
M T W T F S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
Hledat
Paprsky

slunce

"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jesti."
(J.A. Komenský)
Odkazy pro Vás...

Křesťanská rozhlasová stanice... "rádio, které nemyslí za vás"

Hutně chutně

poprvé při celostátní akci budou zpřístupněny prostory sborového domu v H. Brodě. odpoledne program především pro děti, bojovka, výtvarné dílny, občerstvení, setkání se spisovatelem Pavlem Čechem... veselá plavba od 15.00

dalším hostem bude 15.6. spisovatelka Hana Pinknerová, od 17.30 ve studovně v Krajské knihovně v H. Brodě. vstup volný.

jak čte bibli Alexandr (Saša) Flek? Ttřetím z cyklu pozvání zajímavých čtenářů bible bude překladatel biblickch příběhů také do moderní řeči. Jeho originální dílo se jmenuje Parabile, ve středu 15.5. v krajské knihovně (studovně) v H. Brodě od 17.30. 

 

v rámci biblické hodiny pro děti vždy ve středu 15.40-17.00 v evangelické modlitbně v H. Brodě. Začínáme 9.1. Plakát zde.

Domů
Domů Stále ještě nevíte, kde je váš domov ve světě internetu? Kliknutím zde si tuto stránku nastavíte jako domovskou. Přejeme požehnaný den.
Syndikovat obsah
Přihlášení
Běží na Drupalu, open-source redakčním systému
ČCE Horní Krupá © 2005 - 2018