Bohoslužby jsou od neděle 15. 3. z rozhodnutí staršovstva sboru s přihlédnutím k omezení setkávání většího počtu osob dočasně zrušeny v Horní Krupé i v Havlíčkově Brodě až do odvolání. Pozastaveny jsou i všechna sborová shromáždění v týdnu vyjma kurzu Objevování křesťanství. Sborové shromáždění je prozatím odloženo na neurčito.

Náměty pro přímluvné modlitby

Vaše přímluvy budou součástí modliteb během nedělních bohoslužeb.

Přímluvy za:

Prosím za lidi co jsou státem nespravedlivě odsouzeni. I za lidi jež jsme odsoudili sami.
Pane, myslím na rodiny obětí tragické nehody u Katyně.
Pane Bože, myslím na nemocného dědu v nemocnici, buď s ním a provázej ho.
Pane, myslím na projekt o lidských právech, který rozjela mládež, kéž je příležitostí k posílení a rozšíření skupiny.
Prosím za lidi, kteří přežili zemětřesení na Haiti, aby to ustáli.
Pane, myslím na Miriam a zítřejší operaci, kterou má před sebou. Prosím, buď s ní.
Pane Bože, prosím za Daňu a její nejbližší, buď s nimi, dávej jim radost z darovaných společných chvil a vděčné rozloučení. Pak je obejmi svým pokojem.
Pane, prosím za Diny a její děti, potěšuj je a dej jim všem naději, odvahu a sílu k životu bez táty.
Prosím za čas adventní, ať ho všichni můžeme prožít hezky, poklidně a s myslí obrácenou k Bohu.
Pane, prosim za Maju, za uzdraveni jeji 4lete holcicky s epilepsii a za opetovne otehotneni.
Prosím za lidi, kteří jsou ve sporu dej jim usmíření.
Pane Bože,myslím na Miriam a operaci, která ji čeká. Pane, kéž by vše dobře dopadlo.
Pane Bože, prosím za Věrku, abys byl s ní a dával jí sílu, kterou potřebuje.
Pane, myslím na ty, kteří nerozumí sami sobě.Buď s nimi a ukazuj jim, že poctivost a opravdovost vůči sobě, druhým i Tobě vede ke svobodě a požehnání.
Pane,přimlouvám se za nemocného Davida v nemocnici.
Pane,myslím na nemocnou Nikolku a její rodinu.Buď s nimi všemi a dávej jim dost sil a provázej je vším těžkým.
Prosím, Pane, za lidi kteří zažili hrůzu na tom slovenském festivalu...myslím i na ty, kteří tady už nic nezažijí.
za ty jejž jsou v psychické tísni a krizi a myslí si že nic už nemá cenu. Dej jim poznat nový smysl života.
Na lidi, kteří míří do zahraničí. Chraň je prosím na jejich cestách.
Myslíme na lidi postižené velkou vodou na rodiny, které přišli o někoho z blízkých.
Pane, myslím na blížící se tábor pro děti. Prosím za vedoucí, kteří nesou na bedrech přípravy, ať je práce těší a mají z ní radost.
Pane, přimlouvám se za Michala, buď s ním a dávej mu zakoušet svoji blízkost.
Pane,prosím za Ondru a Majdu v nemocnici, prosím i za jejich rodiny.Dávej jim sílu projít tímto těžkým obdobím a naději, že jsi s nimi.
Pane, přimlouvám se za nemocného Zdendu, prosím, ať lékaři zjistí, kde je problé m a neubíjí ho nejistota. Dávej mu sílu ke všemu, co ho čeká.
Pane, přimlouvám se za všechny zasažené a otřesené tragédií ve Winnendenu.

"Jděte vždy jen s tím, co je blízko životu. Držte se jeden s druhým a opírejte se navzájem! Znovu opakuji: ten nový, blížící se život mne ohromně vyrovnal...Ptáci už se probouzejí - začíná svítat. Jdu s hlavou vztyčenou - musí se umět i prohrát. To není hanba. I nepřítel nepozbude úcty, je-li pravdivý a čestný. V boji se padá, a co je jiného život než boj. Buďte zdrávi!"
(evangelička Milada Horáková, z posledního dopisu před popravou)

Velice dobré stránky a velice dobré pořady na vlnách Českého Rozhlasu