Farářův notes Úvodní zamyšlení k dětskému divadlu "Andělské opakování"

Vydáno dne 29.12.2011

Už se vám někdy stalo, že by vás nebavilo chodit do kostela na bohoslužby? Modlit se, ztráta času, poslouchat kázání. A co si takhle vyrazit na kolo, výstavu, nebo do přírody? Také někdy při písni, která má více jak 5 slok si povzdechnete, nebo obracíte oči v sloup?

Farářův notes Desatero svobody

Vydáno dne 1.12.2009
podnětný článek makroekonoma z týdeníku Euro

Farářův notes O hřbitovech a pravdě v Bourgesově světě

Vydáno dne 1.11.2009

Obrazek_21_0020.JPG Staré toleranční moditebny, ke kterým naše hornokrupská patří, mají svůj nezaměnitelný půvab a skromnou, nevtíravou krásu. Podobají se lidem, kteří je vlastníma rukama stavěli: jsou chudé, skromné, střízlivé. Ke zvláštní a tajemné atmosféře těchto "kostelíků" neodmyslitelně patří i hřbitovy, které je obklopují.

Farářův notes Děti mohly vidět i Brkoslava severního

Vydáno dne 19.1.2009

Obrazek_80_0011.JPG

Horní Krupá - Výprava byla zhruba v polovině plánované trasy, když její vedoucí, doktorand brněnské zemědělské a lesnické univerzity Zdeněk Krédl, zpozorněl. Výmluvným gestem ruky zastavil a ztišil zhruba dvacítku dětí a několik dospělých, vzal si dalekohled a zadíval se do nedalekého křovinatého remízku v polích nedaleko Horní Krupé.

Farářův notes „Podobám se pelikánu v poušti“, Palachova oběť

Vydáno dne 16.1.2009
Obrazek_75_0005.jpg

článek o Janu Palachovi z pohledu, jaký možná neznáme

Farářův notes Dokud je Hamas u moci, není možný pokrok

Vydáno dne 10.1.2009

Obrazek_81_0002.jpg

článek íránského novináře Amira Taheri, který vnáší trochu světla do pro většinu lidí nesrozumitelného konfliktu

Farářův notes Dopis do Filadelfie

Vydáno dne 9.12.2008
Na motivy dopisů sedmi církvím z knihy Zjevení

Farářův notes Jemnota sesterská aneb Labyrint eko-světa

Vydáno dne 16.10.2008

Obrazek_54_0001.jpg

moderní variace na Komenského Labyrint světa a ráj srdce, článek byl uveřejněný v časopise Sedmá generace

Farářův notes Dva americké sny

Vydáno dne 16.10.2008
Obrazek_52_0002.jpg článek Erazima Koháka, s jehož politickým názorem ve všem souhlasit nemusíme, nicméně můžeme ocenit jeho vhled i nadhled ve vztahu k událostem za velikou louží (Právo, 9.10.2008)

Farářův notes Rodinné stříbro

Vydáno dne 26.9.2008
Obrazek_49_0036.JPG

úvodní ztišení našeho faráře  při seniorátním setkání generací v Horní Krupé 21.září

"Světlo přišlo na svět. Každý se musí rozhodnout, chce-li chodit ve světle lásky k bližnímu, či ve tmě sobectví. Podle toho budeme posuzováni. Proto nejdůležitější a nejnaléhavější otázka zní: Co jsi udělal pro druhé? Ve světě, který se spoléhá na moc, donucovací vládu a násilí, jste povoláni následovat cestu lásky. Pak objevíte, že neozbrojená láska je nejsilnější mocí světa."
(Martin Luther King)

Křesťanská rozhlasová stanice... "rádio, které nemyslí za vás"

v neděli 5.11. společně se uvidíme brodští a krupští při bohoslužbách v H. Krupé v 10.15 v kostele, pak společný oběd ve škole; beseda s Václavem Vokolkem na téma evangelická stopa v krajině; u příležitosti svých narozenin br. farář poodhalí něco ze svého života. Budeme mu moci přitom poblahopřát k jeho kulatým narozeninám.

začínají již v týdnu od 18.9. začneme spolu číst a promýšlet nejstarší evangelium - Markovo

uslyšíme nedělní kázání na motivy evangelijních příběhů, o kterých si děti budou vyprávět i v nedělce. Stejná témata budou provázet i biblické hodiny pro dospělé v týdnu (HK úterý 18.00 a HB ve středu 17.20). V tuto neděli začínáme příběhem o Ježíšově křtu podle Marka 1. kap.

bude v HB ve středu od 14.15. (začínáme 13.9.), letos podle knihy Hrajeme si v Boží zahradě - o životě víry (křest, bohoslužby, život sboru atd.)

bude každý pátek od 16.00, začínáme 15.9. (22.9. pojedeme do Č. Bělé rýžovat zlato).

ČCE Horní Krupá © 2005 - 2011