Kázání Silvestrovské přemýšlení o základních věcech a o způsobu dávání (Mk 12)

Vydáno dne 1.1.2018

Kázání Kdo je největší?

Kázání Překonat zdi

Kázání Judita a Helena

Milost Vám a pokoj od Boha Otce našeho a Pána Ježíše Krista

„Blaze člověku, jemuž Hospodin nepravost nepočítá, v jehož duchu není záludnosti. Mlčel jsem a moje kosti chřadly, celé dny jsem pronaříkal. Proto ať se každý věrný k tobě modlí v čas, kdy lze tě ještě nalézt.“ Ž 32,2n

Kázání Utišení bouře

Kázání Počátky bývají na poušti

Milost Vám a pokoj od Boha Otce našeho a Pána Ježíše Krista

Kázání Budeš lovit lidi (?)

Vydáno dne 24.7.2017

Milost vám a pokoj od Boha otce našeho a Pána Ježíše Krista

Kázání Žijte z moci Božího Ducha (Dagmar Šimková) Gal 5,16

Vydáno dne 22.11.2012
Stejně tak každý víme o věcech, které nám ubírají svobodu, kterou nám přeci Bůh v Ježíši Kristu dal. Cestu, jak jim čelit, jak s nimi pracovat, abychom jim v sobě nedali větší prostor, promýšlí apoštol ve svém listě do Galacie. Žijte z moci Božího Ducha. Žijte z té síly, kterou jste se rozhodli přijmout, na ní se orientujte, tu hledejte, z ní přijímejte.

Kázání Rút 1 Vyprávění pro malého Davida

Vydáno dne 22.5.2012

Babičko, vyprávěj mi zase nějakej příběh o našem národě a Pánu Bohu, líbí se mi ty příběhy. Dobře, a o čem chceš vyprávět dneska? No, už je to dlouho, cos mi vyprávěla ten krásnej příběh, jak byl velkej hlad, a všichni umřeli. A jak se zachránila jen ta stařenka a ta cizí princezna.

Kázání Ef 5,14 Vykupujíce svůj čas... silvestrovské kázání

Vydáno dne 2.1.2012

Silvestr je tu od toho, aby se přivítal nový rok a ten starý spláchl. Ne ale „špiritusem“, ale tím, kterému latiníci říkají „Spiritus“ – Duch milosti a svobody, Duch naděje a trvalého příklonu Boha k člověku.

"Déšť nepadá jen pro jediného člověka. Ani slunce nesvítí jen pro někoho! Ty taky jsi ne jen pro sebe, ale pro druhé."
(Angelus Silesius)

nakladatelství jednoho lékaře, vysokoškolského učitele, evangelického kazatele, cestovatele, spisovatele, v jedné osobě

proběhne v hornokrupském kostele 4.adventní neděli, tj. 22.12.2019.

27.11.2019 na téma Bible a/nebo Darwin