Kázání Budeš lovit lidi (?)

Vydáno dne 24.7.2017

Milost vám a pokoj od Boha otce našeho a Pána Ježíše Krista

Kázání Žijte z moci Božího Ducha (Dagmar Šimková) Gal 5,16

Vydáno dne 22.11.2012
Stejně tak každý víme o věcech, které nám ubírají svobodu, kterou nám přeci Bůh v Ježíši Kristu dal. Cestu, jak jim čelit, jak s nimi pracovat, abychom jim v sobě nedali větší prostor, promýšlí apoštol ve svém listě do Galacie. Žijte z moci Božího Ducha. Žijte z té síly, kterou jste se rozhodli přijmout, na ní se orientujte, tu hledejte, z ní přijímejte.

Kázání Rút 1 Vyprávění pro malého Davida

Vydáno dne 22.5.2012

Babičko, vyprávěj mi zase nějakej příběh o našem národě a Pánu Bohu, líbí se mi ty příběhy. Dobře, a o čem chceš vyprávět dneska? No, už je to dlouho, cos mi vyprávěla ten krásnej příběh, jak byl velkej hlad, a všichni umřeli. A jak se zachránila jen ta stařenka a ta cizí princezna.

Kázání Ef 5,14 Vykupujíce svůj čas... silvestrovské kázání

Vydáno dne 2.1.2012

Silvestr je tu od toho, aby se přivítal nový rok a ten starý spláchl. Ne ale „špiritusem“, ale tím, kterému latiníci říkají „Spiritus“ – Duch milosti a svobody, Duch naděje a trvalého příklonu Boha k člověku.

Kázání Vánoční svědectví Josefa tesaře

Vydáno dne 27.12.2011

V naší zemi se čas od času říkávalo, že má-li být člověk dobrý a spravedlivý, že si každého Pán Bůh musí trochu přitesat. To znamená, že ho musí vychovat, vést životem, dobře mu radit, jak se rozhodovat. Život každého z nás je, jako byste tesali sochu. Člověk sám dokáže vytesat jen hrubé obrysy, často je to dost zubaté, neumělé. Je to taková hrubá práce. Ale když tu práci vede Bůh, ta socha najednou dostane na jemnosti, vidíte krásně každý záhyb a detail.

Kázání Pšenice roste s plevelem? kázání z rozehnané bohoslužby v Krupce

Vydáno dne 12.4.2011

kázání humpoleckého evangelického faráře Pavla Šindlera, které zaznělo na bohoslužbách pod širým nebem v Krupce.

Kázání Dva stavitelé - Herodes a Ježíš, studentské bohoslužby (Lk 21)

Vydáno dne 17.2.2011

"Čí království bude velkolepější a trvalejší? To království vznešených a úchvatných staveb, velikého architekta a urbanisty, nebo toho potulného kazatele, architekta lásky a milosti? Čí život bude naplněnější, krále, který celý život trpěl (a asi oprávněně) strachem z toho, že i nejbližší mu usilují o život a jeho trůn, nebo život Nazaretského Ježíše, který svůj život z lásky obětoval za druhé, i za toho, který ho zradil?..."

Kázání Marie nás učí o věcech rozvažovat

Vydáno dne 17.2.2011

"A právě v tomto mi svět dnes přijde tak zrádný, zrádnější pro nás, evangelíky, kteří jsme jej učinili plně svým domovem. Odmítli jsme před světem uzavřená, klášterní prostředí, virtuální reality, vzdušné zámky, byť by byly sebeúchvatnější. Mnohé jsme díky tomuto postoji naší civilizaci dali. Ovšem zároveň s tím, mám dojem, že jsme se v tomto světě uzamkli, tak málo z něj dovedeme pomyslně vystoupit. V dnešní době ke svému životu nejsme schopni přistupovat iniciativně, tvořivě. Vlastně stále více a více pouze reagujeme, snažíme se pomyslný míček vyslaný na naši stranu vrátit zpátky a už není čas mířit, zvolit směr a dráhu..."

Kázání Svědectví jednoho anděla (kázání Gabriela na Štědrý večer)

Vydáno dne 17.2.2011

"Víte, lidi si nás anděly představují opravdu legračně. Jednou jsem měl něco vyřídit v jednom kostele. Přiletím tam a všude kolem spousta dřevěných andělíčků. A pak jsem se viděl na jednom obraze. No, já vypadal. Na hlavě jsem měl takové kudrliny, jako kdybychom s Michaelem v nebi nenosili na hlavě nic jiného než natáčky..."

Kázání O tom jak Petr klíčník o nebeská vrata málem přišel (Mt 16)

Vydáno dne 17.2.2011

" Přijde mi to jako přiléhavý obraz. Církev, která s vyznáním Ježíše jako Mesiáše má v ruce klíče od nebe, má pravomoc svazovat a rozvazovat, odemykat a zamykat. Ale se svým nepochopením toho, kdo a co je Mesiáš, se svou snahou měnit Ježíšovu potažmo Boží vůli, ztrácí to podstatnější - dveře, ke kterým klíč patří. Ztrácí sám cíl, smysl a důvod Ježíšova zápasu. Kolikrát se církve v takové pozici v dějinách ocitly, kolikrát se v takové pozici ocitáme sami?..."

»

"Věřím na slunce, i když nesvítí, věřím na lásku, i když ji necítím, věřím v Boha, i když mlčí."
(nápis na zdi židovského ghetta)

v tíživých životních situacích se můžete obrátit nejen na faráře, ale i psychologa. jsme schopní se koordinovat se svou pomocí potřebným.

se o prázdninách konají v našem sboru pravidelně.

od 18.00 se uskuteční přednáška, která vás provede výstavou o životě a době D. A. Jablonského. Jste srdečně zváni.

výstavu o životě a díle Daniela Arnošta Jablonského (vnuka J.A. Komenského) si můžete prohlédnout v Galerii Stodola v H. Krupé kdykoliv do konce srpna.

seniorátní setkání učitelů nedělky, akce proběhne v H. Krupé a zváni jsou i všichni, kterým je cenné společné prožívání víry se svými dětmi.

ČCE Horní Krupá © 2005 - 2011