Bohoslužby z různých sborů ČCE on-line

Po, 12.10.2020 - 23:09

Na této stránce na Evangnetu naleznete odkazy na online dění v desítkách sborů - řada z nich koná nejen online bohoslužby, ale i biblické hodiny, mládeže, vydává texty, atd.
Bohoslužby jsou ale nejčastějším přenášeným programem a i pro nás v době zrušených bohoslužeb můžou být nejjednodušším způsobem, jak se otevřít Božímu slovu a zažít alespoň zprostředkovaně kostelní společenství.

Ve sloupci Služby Boží online uvedené stránky je několik typů ikon, které odkazují na různé kategorie nahrávek:
- ikona obdélníčku s kružnicemi v levém spodním rohu vás odvede na živé vysílání - v hostovském sboru v tu dobu probíhají živě bohoslužby a kamera se zvukem to nahrávají. Pár minut před jejich začátkem bohoslužeb je již možné se k přenosu připojit a vyčkat na začátek. Pokud si takový pořad spustíte až po jeho začátku, bývá většinou možné se pomocí posuvníku ve spodní části videa vracet k již odvysílaným okamžikům - tedy např. když nestihnete přesně začátek, pustíte si jej se zpožděním a pak zůstanete buď celý přenos v mírném zpoždění, nebo v průběhu přenosu přeskočíte dopředu, až se sladíte s aktuálně vysílaným okamžikem. Pokud si přenos pustíte až po skončení živého vysílání, ukáží se vám záznamy ze všech již odvysílaných bohoslužeb
- ikona kamerky vás odvede na tzv. videokanál toho kterého sboru, kde je souhrn starších (živých i přednahraných) nahrávek, které je možné si pustit kdykoliv ze záznamu
- ikona husího brku vede na webovou stránku toho kterého sboru, kde jsou vyvěšena textová přepsání nedělních kázání
- ikona mikrofonu znamená odkaz na zvukový záznam z bohoslužeb. Pokud zastihnete okamžik živého vysílání, můžete se cítit spojení se shromážděním, odkud se nahrávka vysílá. Pořady ze záznamu si můžete pustit i kdykoliv později.

Všechny nahrávky je možné spouštět přímo ve webovém prohlížeči, není potřeba nic stahovat, vše se přehrává rovnou z internetu.