Kázání Silvestrovské přemýšlení o základních věcech a o způsobu dávání (Mk 12)

Vydáno dne 1.1.2018

Kázání Kdo je největší?

Kázání Překonat zdi

Kázání Judita a Helena

Milost Vám a pokoj od Boha Otce našeho a Pána Ježíše Krista

„Blaze člověku, jemuž Hospodin nepravost nepočítá, v jehož duchu není záludnosti. Mlčel jsem a moje kosti chřadly, celé dny jsem pronaříkal. Proto ať se každý věrný k tobě modlí v čas, kdy lze tě ještě nalézt.“ Ž 32,2n

Kázání Utišení bouře

Kázání Počátky bývají na poušti

Milost Vám a pokoj od Boha Otce našeho a Pána Ježíše Krista

Kázání Budeš lovit lidi (?)

Vydáno dne 24.7.2017

Milost vám a pokoj od Boha otce našeho a Pána Ježíše Krista

Cesty víry Zamyšlení z příručky Na každý den 2017

Vydáno dne 7.7.2017

Texty věnované desateru připravil farář David Šorm

To je tvůj Bůh, Izraeli, který tě vyvedl z Egyptské země… Nazítří za časného jitra obětovali oběti zápalné a přinesli oběti pokojné. Pak se lid usadil k jídlu a pití. Nakonec se dali do nevázaných her. (Ex 32,4-6)

O nás Co je církev?

Vydáno dne 5.3.2015

Byl to trochu jako letitý pozdrav, který se kdesi zatoulal a nyní po mnoha letech přišel do poštovní schránky. Rád prolézám antikvariáty. V jednom z nich v jedné krabici jsem našel sešit velikosti A4 namnožený cyklostylem. Na něm obrázek kalicha s otevřenou biblí. To obvykle zpozorním.

Informace Adventní koncert Limbory

Vydáno dne 27.11.2014

Se uskuteční v sobotu 6.12. v našem krupském kostele od 16.00. Zpívat bude pěvecký soubor Limbora z Havlíčkova Brodu. Rozhodli jsme se finančně podpořit Konto Bariéry Nadace Charty 77 výtěžkem z dobrovolného vstupného. Konto Bariéry mnoho let vynikajícím způsobem pracuje ve prospěch hendikepovaných lidí v oblasti odstraňování bariér, ať již společenských (pracovní uplatnění, vzdělání) či stavebních (bezbariérové úpravy, vstupy, výtahy apod.).

"Vysvětlovat vznik života na Zemi pouhou náhodou znamená jako od výbuchu v tiskárně očekávat vznik nového slovníku."
(Edwin Couklin, americký biolog)

Velice dobré stránky a velice dobré pořady na vlnách Českého Rozhlasu

proběhne v hornokrupském kostele 4.adventní neděli, tj. 22.12.2019.

27.11.2019 na téma Bible a/nebo Darwin