Nahrávky

Nahrávky, audiostopy a videozáznamy, které si můžete pustit

Bohoslužby z různých sborů ČCE on-line

Po, 12.10.2020 - 23:09

Na této stránce na Evangnetu naleznete odkazy na online dění v desítkách sborů - řada z nich koná nejen online bohoslužby, ale i biblické hodiny, mládeže, vydává texty, atd.
Bohoslužby jsou ale nejčastějším přenášeným programem a i pro nás v době zrušených bohoslužeb můžou být nejjednodušším způsobem, jak se otevřít Božímu slovu a zažít alespoň zprostředkovaně kostelní společenství.

On-line bohoslužby z Horáckého seniorátu - aktualizováno

St, 28.10.2020 - 22:41

Faráři našeho, Horáckého seniorátu, postoupili ještě dále v rámce seniorátní spolupráce při online přenosu bohoslužeb. Byl založen nový Youtube kanál pod názvem Horácké bohoslužby ČCE. Tam budou vždy v sobotu večer umístěny předtočené bohoslužby z nějakého evangelického sboru našeho seniorátu, zvláště z těch, které zatím přes internet bohoslužby nevysílaly či nesdílely.

Každodenní čtení

Út, 13.10.2020 - 00:03

Českobratrská církev evangelická každý rok vydává (nebo se přidává k vydávání) písmácké příručky, které slouží ke každodennímu studiu Bible, zpřítomnění Božího slova v našich běžných chvílích nebo jen napomáhají při domácích rituálech osobní nebo rodinné spirituality. Letošní rok přibyla nová možnost - jejich poslechu.

Čtení Na Každý den (audio nahrávka na Youtube) v podání sester a bratří z benešovského sboru

Slovo na týden - David Šorm (i další)

Po, 05.10.2020 - 21:05

Náš farář David Šorm vytvořil jeden z dílů podzimní edice promluv farářů, které jsou zveřejňovány na webu naší církve v seriálu Slovo na týden. Jeho zamyšlení, týkající se opuštěných zahrad a Ježíšova poselství, si můžete vyslechnout v přehrávači níže, na této stránce naleznete i příspěvky od jiných kazatelů, která přibývají každou středu.