Kázání Kdo je největší?

Kázání Překonat zdi

Kázání Judita a Helena

Milost Vám a pokoj od Boha Otce našeho a Pána Ježíše Krista

„Blaze člověku, jemuž Hospodin nepravost nepočítá, v jehož duchu není záludnosti. Mlčel jsem a moje kosti chřadly, celé dny jsem pronaříkal. Proto ať se každý věrný k tobě modlí v čas, kdy lze tě ještě nalézt.“ Ž 32,2n

Kázání Utišení bouře

Kázání Počátky bývají na poušti

Milost Vám a pokoj od Boha Otce našeho a Pána Ježíše Krista

Kázání Budeš lovit lidi (?)

Vydáno dne 24.7.2017

Milost vám a pokoj od Boha otce našeho a Pána Ježíše Krista

Kázání Žijte z moci Božího Ducha (Dagmar Šimková) Gal 5,16

Vydáno dne 22.11.2012
Stejně tak každý víme o věcech, které nám ubírají svobodu, kterou nám přeci Bůh v Ježíši Kristu dal. Cestu, jak jim čelit, jak s nimi pracovat, abychom jim v sobě nedali větší prostor, promýšlí apoštol ve svém listě do Galacie. Žijte z moci Božího Ducha. Žijte z té síly, kterou jste se rozhodli přijmout, na ní se orientujte, tu hledejte, z ní přijímejte.

Kázání Rút 1 Vyprávění pro malého Davida

Vydáno dne 22.5.2012

Babičko, vyprávěj mi zase nějakej příběh o našem národě a Pánu Bohu, líbí se mi ty příběhy. Dobře, a o čem chceš vyprávět dneska? No, už je to dlouho, cos mi vyprávěla ten krásnej příběh, jak byl velkej hlad, a všichni umřeli. A jak se zachránila jen ta stařenka a ta cizí princezna.

Kázání Ef 5,14 Vykupujíce svůj čas... silvestrovské kázání

Vydáno dne 2.1.2012

Silvestr je tu od toho, aby se přivítal nový rok a ten starý spláchl. Ne ale „špiritusem“, ale tím, kterému latiníci říkají „Spiritus“ – Duch milosti a svobody, Duch naděje a trvalého příklonu Boha k člověku.

Kázání Vánoční svědectví Josefa tesaře

Vydáno dne 26.12.2011

V naší zemi se čas od času říkávalo, že má-li být člověk dobrý a spravedlivý, že si každého Pán Bůh musí trochu přitesat. To znamená, že ho musí vychovat, vést životem, dobře mu radit, jak se rozhodovat. Život každého z nás je, jako byste tesali sochu. Člověk sám dokáže vytesat jen hrubé obrysy, často je to dost zubaté, neumělé. Je to taková hrubá práce. Ale když tu práci vede Bůh, ta socha najednou dostane na jemnosti, vidíte krásně každý záhyb a detail.

"Křesťanství učí prostotě, lidskosti, lidumilnosti; kdo chce je převádět na metafyziku, chce z něho udělat pramen omylů."
(Voltaire)

Velice dobré stránky a velice dobré pořady na vlnách Českého Rozhlasu

vánoční divadlo dětí s názvem Jonášovo bloudění proběhne v neděli 17.12. od 10.00 v kostele v H. Krupé.

světový den památky zesnulých dětí si připomeneme v neděli 10.12. od 16.00 v Nemocniční kapli v H. Brodě. Akci pořádá spolek pro lůžkový hospic Mezi stromy, z.s. v partnerství s Nemocnicí a Charitou HB.

stejně jako o poutníku Janu Votavovi z Krupé se více dozvíte z Křesťanského magazínu: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1098528273-krestansky-magazin/217562215600013/

z nedělky o uzdravení posedlého můžete shlédnout zde:

v neděli 5.11. společně se uvidíme brodští a krupští při bohoslužbách v H. Krupé v 10.15 v kostele, pak společný oběd ve škole; beseda s Václavem Vokolkem na téma evangelická stopa v krajině; u příležitosti svých narozenin br. farář poodhalí něco ze svého života. Budeme mu moci přitom poblahopřát k jeho kulatým narozeninám.

ČCE Horní Krupá © 2005 - 2011